Dressing for success – rady dotyczące tego, jak dobierać odpowiednie ubrania do różnych sytuacji zawodowych, od spotkań biznesowych po rozmowy o pracę

Ubieranie się na sukces w różnych sytuacjach zawodowych

Strój na rozmowę kwalifikacyjną powinien być dostosowany do stanowiska, o które się ubiegasz oraz branży, w której pracujesz. Co zatem założyć na rozmowę kwalifikacyjną? Jeśli pracujesz w budownictwie, możesz ubierać się mniej elegancko niż w finansach. Ale zawsze opłaca się nosić odpowiednie spodnie i koszulę podczas spotkania z potencjalnym pracodawcą. Sięgnij po męskie chinosy lub męskie spodnie wyjściowe lub męskie dżinsy. Ważne, że reprezentują raczej elegancki styl. Męskie marynarki casualowe powinny być noszone na koszuli i krawacie.

Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną naprawdę ma znaczenie, a dobry wygląd może pomóc Ci zdobyć wymarzoną pracę. Kobiety zwykle zakładają garnitur, elegancką bluzkę i buty na obcasie, podczas gdy dla mężczyzn najłatwiejszym rozwiązaniem jest biała koszula, chinosy, marynarka i krawat. Chociaż jest to dość ograniczony wybór elementów garderoby, wybór poszczególnych elementów był znacznie większy. Koszule mogą być białe, ale mogą też być niebieskie, różowe, kremowe lub czarne lub granatowe. Przede wszystkim powinna być w eleganckich odcieniach i co najważniejsze koszula z długim rękawem, bo koszule z krótkim rękawem nie nadają się na oficjalne okazje. Żakiet, który wybierzesz może być gładki, w kratę lub w paski.Nie musi to być poważny kolor.Możesz w tej kwestii popuścić wodze fantazji.

Dopasowanie wizerunku do branży i stanowiska, o które się ubiegasz, to jedno, ale równie ważne jest upewnienie się, że wyglądasz komfortowo w wybranym stroju. – Wielokrotnie przeprowadzamy rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, którzy na pierwszy rzut oka wydają się dobrze przygotowani, w tym pod względem wyglądu. Teoretycznie takiej osobie nie można postawić żadnych zarzutów, z wyjątkiem jednego bardzo oczywistego szczegółu. Brak spontaniczności i swobody przejawia się głównie w tym, że sama kandydatka w eleganckim stroju czuje się bardziej jak przebranie niż sukienka. To wszystko sprawia, że ​​jego wizerunek, osobowość i to, co prezentuje w CV, nie tworzą spójnej całości – mówi Agnieszka Szczypińska z GP People.

Doradztwo, jak dobrać odpowiednią odzież do różnych sytuacji zawodowych

Co mam założyć na rozmowę kwalifikacyjną? Aby zachować pełen profesjonalizm, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, twoje ubrania muszą być czyste i schludne, a choć jest to oczywiste, nie wszyscy o tym pamiętają. Odzież na przesłuchanie powinna być nie tylko pozbawiona dziur i plam, ale także dokładnie wyprasowana. Jeśli masz na sobie koszulę, pamiętaj, aby ją dokładnie wyprasować, nawet jeśli masz na sobie marynarkę.

Jednak w przypadku casualowych wypożyczeń sklepowych można nieco stonować formalność swojego ubioru. W przypadku mężczyzn zamiast garnituru można po prostu nosić marynarkę z materiałowymi spodniami. Jako kobieta możesz wybrać sukienkę lub nieco bardziej odważną kombinację kolorów.

Postępuj zgodnie z wybranymi wskazówkami i spróbuj przygotować własny zestaw. Ale pamiętaj o jednym – nie zostawiaj przygotowania ubrań na ostatnią chwilę. Ubranie w przeddzień rozmowy może okazać się za duże/za małe/brudne i zrujnować cały plan na elegancki wygląd.