Jak ubrać się zimą na rower

bierz się odpowiednio do zimowej jazdy na rowerze – Jak ubrać się zimą na rower

W co się ubrać na rower zimą? Odzież rowerowa powinna być przewiewna i szybko schnąć. Odzież wierzchnia powinna być wiatro- i wodoodporna. Dobra izolacja termiczna powinna łączyć się ze swobodą ruchu. Chroń wrażliwe miejsca za pomocą czapek, rękawiczek i swetra na szyję.

Jak ubrać się zimą na rower

Do jazdy zimą powinieneś zainwestować w ocieplane elastyczne spodnie, które wytrzymują temperatury nawet do 0°C. Niektóre modele mają dodatkową izolację stawu kolanowego. Do jazdy w niskich temperaturach polecamy spodnie z membraną. Ich konstrukcja jest bardzo podobna. Mają smugi śniegu na swoich podstawach i membranach. Nie mają wyściółki jak na zimowe spodnie rowerowe, ale są wystarczająco pojemne, by nosić je z wyściełanymi szortami letnimi.

Wybierz odpowiednią odzież rowerową – Jak ubrać się zimą na rower

Warunki panujące na zewnątrz są kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnego sprzętu do jazdy. Jeśli będziemy mieli do czynienia z niskimi temperaturami i nieprzyjemnie chłodnym wiatrem, warto rozważyć zakup spodni ze specjalną folią na przodzie. Oczywiście w zimową pogodę koniecznie należy założyć spodnie z solidnym ociepleniem.

Jak ubrać się zimą na rower

Szczególnie podczas jazdy na rowerze należy zadbać o odpowiednie spodnie. Ubranie, które nie nadaje się do jazdy na rowerze, może być ogromną niedogodnością niezależnie od tego, czy pokonujemy krótkie dystanse, czy kilometrowe trasy. W najgorszym przypadku może to doprowadzić do ograniczeń w naszej działalności, czego z pewnością nie chcemy. Przy wyborze odpowiednich spodni kolarskich powinniśmy zwrócić uwagę na następujące aspekty.

Upewnij się, że Twój rower jest gotowy do jazdy zimą – Jak ubrać się zimą na rower

Błotniki są ważną częścią zimowego sprzętu rowerowego. Chronią nas i nasze ubrania przed śniegiem i błotem. Błotniki rowerowe można podzielić na dwa główne typy: kompletne i tymczasowe. Pierwszy montowany jest na ramie i widelcu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Założymy go raz i mamy spokój przez całą zimę. Ich największą zaletą jest dobra ochrona. Wady – Problemy mogą pojawić się podczas wymiany dętek lub załadunku roweru do samochodu.

Jak ubrać się zimą na rower

Odzież rowerowa na trudne warunki pogodowe musi składać się z wielu warstw, ponieważ tylko one mogą zapewnić ogólny komfort. Podczas jazdy w deszczu, wietrze lub śniegu cierpisz zarówno z powodu chłodzenia, jak i przegrzania. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak się ubrać na jesienno-zimową jazdę na rowerze, aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż.