Kultowe kreacje filmowe i telewizyjne – analiza wpływu słynnych strojów z filmów i seriali na modę

Ubrania w kultowych filmach i programach telewizyjnych mają duży wpływ na popularną modę

Niektóre filmy miały szczególny wpływ na modę. Ich wpływ okazał się tak potężny, że ubrania, które nosili, stały się częścią klasyki ponadczasowej elegancji. Poznaj najsłynniejsze ekranowe kreacje naśladowane i kopiowane częściej niż inne.

Bohaterowie filmów i seriali często stają się prawdziwymi ikonami stylu. Ich kreacje budzą podziw i inspirują marki odzieżowe i obuwnicze. W końcu wielu widzów marzyło o tym, żeby założyć sukienkę prosto ze szklanego ekranu. Po wydaniu „Drive” Nicolasa Windinga Refna wiele osób chciało mieć kultową kurtkę, którą nosi postać Ryana Goslinga.

Skórzana kurtka Cybulskiego, lotnik Pirxa, sukienka w „Lalkach” – dobry strój kształtuje charakter bohaterki filmu i może stać się fetyszem. Czasami jest tak potężny, że kształtuje uliczne trendy. Może też mieć wiele wcieleń po latach spędzonych w etiudach studenckich, reklamach czy teledyskach. O najciekawszych kostiumach polskiego kina rozmawiamy z historyczką mody dr Aleksandrą Jatczak-Repeć, kuratorką wystawy Electrolux „Czas dobrej roboty” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Kostiumy z kultowych filmów i programów telewizyjnych często stają się popularne i noszone przez zwykłych ludzi

Kostiumy wykorzystywane w produkcjach filmowych i telewizyjnych rzadko pozostają niezauważone przez widzów. Dzięki nim bohaterowie stają się prawdziwi, a nawet ikoniczni. Tak się składa, że ​​styl kolekcji zdjęć wyznacza nowe trendy w modzie. Przekonuje o tym w Dzień Dobry TVN reporterka Kaja Klimek.

Idąc na bal przebierańców, zazwyczaj decydujemy się przebrać za jakąś postać z bajki, na przykład superbohatera, księżniczkę lub pirata. W tym samym czasie popularność zdobywała moda na kostiumy filmowe. Decydując się na takie przebranie, możesz mieć pewność, że będzie wyglądać oryginalnie i ciekawie.

Nasze oferty obejmują kostiumy i stroje dla różnych postaci filmowych — jest w czym wybierać. Ciężko pracujemy, aby oferowana przez nas odzież była wierna oryginałowi i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Ważne jest również, aby nasze ubrania były kompletne, abyś nie musiał kupować nic więcej. Skupiamy się nie tylko na głównych elementach ubioru, ale także na dodatkach, takich jak peleryny, miecze, korony, maski i nie tylko.