Moda vintage – przedstawienie sposobów na wykorzystanie ubrań z poprzednich dekad w nowoczesnych stylizacjach

Tworzenie stylizacji inspirowanych stylem vintage za pomocą nowoczesnych ubrań

Jej styl vintage to także dodatki i krawiectwo inspirowane najlepszymi projektantami lat 50. To samo dotyczy tego wyglądu, który pokazuje wpływy mody vintage. Styl ubierania się Dity to krój mocno podkreślający talię. Sukienki i spódnice, które wybrała aktorka, były albo dopasowane do ciała, albo w tym przypadku rozkloszowane, przez co ich krój w talii był jeszcze bardziej wyrazisty.

Popularne stylizacje vintage obejmują spódnice z klapami z lat 20., plakaty z lat 40. i funkowe sukienki retro z lat 60. Aby stworzyć stylizację inspirowaną stylem retro, zacznij od wyszukania w sklepach z używaną odzieżą autentycznych elementów stylizacji.

Styl vintage to nie tylko sukienki w stylu vintage. Style inspirowane poprzednimi dekadami można tworzyć także z innych elementów garderoby. Co to jest? Cóż, prawie wszystkie z nich odnoszą się w jakiś sposób do przeszłości. Połącz je z czym? Sprawdź naszą mini ściągawkę w stylu vintage.

Porady modowe z różnych dekad

Jednak styl vintage nadal najczęściej kojarzony jest ze stylami popularnymi od lat 20. do 80. XX wieku. Kiedy styl retro stał się popularny? Moda na garderobę z poprzednich dekad powróciła w latach 2005-2007, po latach z dala od głównego nurtu, wraz z falą rosnącej popularności sklepów z rękodziełem i używaną odzieżą – po chwili oddania się futurystycznym stylom, takim jak Matrix. Wcześniej korzystanie ze sklepu z używanymi rzeczami było uważane za haniebne.

Styl retro, vintage chic to także odpowiednia faktura, materiał i wzór. Psychodeliczne wzory kół, kwadratów i prostokątów były domeną tkanin lat 70., kiedy w tej formie wyrażano duchową radość i wolność. W czasach Flower Boya były to również syntetyczne, nieprzepuszczalne tkaniny o grubych, mięsistych splotach – nie było tak szerokiego wyboru naturalnych, wygodnych tkanin jak dzisiaj. Jesteśmy bardzo wdzięczni za dzisiejsze tkaniny, które pozwalają skórze oddychać zamiast dusić się w syntetycznym uścisku.

W modzie, która pojawiła się w XIX wieku, polegała ona na noszeniu rzeczy z różnych epok lub stylizacji i łączeniu stylów z różnych epok. Ubrania, które mają kilkadziesiąt lat lub więcej niż 20 lat, są zwykle uważane za vintage. Jednocześnie powinny to być przedmioty wysokiej jakości, niezniszczalne i szlachetne w czasie. Obecnie terminem tym określa się produkty nawiązujące jedynie do poprzednich epok. Retro nie stroni od łączenia awangardy i szoku, to styl, który wraca do korzeni i wyraża swoją indywidualność.